اولین مرکز ارائه دهنده خدمات طب کار ، معاینات ادواری ، دفترچه بیمه تامین اجتماعی و صدور کارت سلامت رانندگان در شهرستان فردیس

طب کار :

طب کار یکی از مقوله های جدید در علوم پزشکی و شاخه ای تخصصی از طب پیشگیری است که به پیش بینی ،شناسایی،کنترل و نهایتاً درمان بیماریهای ناشی از کار و صدمات مرتبط با شغل می پردازد.

آزمایشات طب کار از این نظرحائز اهمیت هستند که اغلب بیماریهای شغلی غیر قابل درمان ولی قابل پیشگیری هستند و در شروع  و پیدایش، علائمی ندارند ولی از طریق بررسی های دوره ای می توان آنها را قبل از ایجاد عوارض بیشتر و جبران ناپذیر ،شناسایی کرد.

سطوح مختلف پیش گیری از بیماری های شغلی:

۱- پیش گیری اولیه:

این روش بهترین شیوه پیشگیری است.در این شیوه از پیشگیری علت بیماری مشخص می‌شود، منابع تماس و راههای آن تعیین می‌گردد و تماس فرد با آن قطع می‌گردد. کاهش غلظت سرب محیط کار، کاهش غلظت الیاف پنبه جهت جلوگیری از ابتلای کارگران به بیماریهای مرتبط نمونه‌ای از این نوع پیشگیری می‌باشد. اقداماتی که برای پیشگیری از بیماریهای ناشی از کار انجام می‌گیرد، باید در وهله اول متوجه محیط کار یا فرایند کاری و سپس کارگر باشد. در این جا به طور بسیار خلاصه و تیتروار به نمونه‌هایی از اقداماتی که در هر یک از این دو راهکار می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد اشاره می‌گردد.

اقداماتی که مستقیماً محیط و یا فرایند کاری را شامل می‏شوند:

جایگزین کردن مواد بی خطر یا کم خطرتر به جای مواد خطرناک

محصور کردن پروسه کاری با استفاده از تکنیک های مکانیکی و اتوماتیک در صنعت

استفاده از تهویه مصنوعی برای جلوگیری از آلودگی محیط کار

استفاده از تهویه عمومی

استفاده از روشهای مرطوب برای جلوگیری از پخش گردوغبار

نگهداری صحیح وتعمییر به موقع تجهیزات

اقداماتی که بر روی فرد شاغل تکیه دارند:

اقدامات مدیریتی ( تعویض شیفت ها و… )

جداسازی کارگر از محوطه آلوده محیط کار به عوامل زیان آور

استفاده از وسایل حفاظت فردی

رعایت اصول بهداشتی فردی

آموزش مسائل بهداشتی

۲-پیش گیری ثانویه:

هدف از این سطح از پیشگیری در سلامت شغلی شناسایی و درمان زودهنگام بیماری افراد در معرض تماس بمنظور درمان قطعی آنها می باشد. به طور مثال انجام معاینات دوره ای در یک شرکت جهت شناسایی افراد با سطح بالای سرب خون و درمان افراد با سطح بالای سرب خون نمونه ای از پیشگیری ثانویه می باشد.

۳-پیشگیری ثالثیه:

پیشگیری سطح سوم بیانگر آن دسته از اقداماتی است که در جهت نوتوانی و بازگرداندن فرد آسیب دیده به محیط کار و اجتماع صورت می پذیرد . بازتوانی افراد بیمار شده با هدف کاهش ناتوانی و یا جلوگیری از مرگ زودرس نمونه ای از این پیشگیری است. جابجایی و درمان فرد مبتلا به بیماری سیلیکوزیس و جلوگیری از ایجاد بیماری سل در او نیز نمونه دیگری از اعمال این سطح از پیشگیری می باشد.

تقسیم بندی بیماری های شغلی

بیماری های شغلی به دودسته کلی تقسیم می شوند :

دسته اول: بیماری های ناشی از کار هستندکه به علت مواجهه باعوامل فیزیکی، شیمیایی یا بیولوژیکی یا روحی و روانی درمحیط کار بوجود می آیند، این عوامل که به وضوح درمحیط کارمشخص میباشند برای ایجاد بیماریهای ناشی ازکارضروری هستند .

دسته دوم: بیماریهای مرتبط با کارهستندکه منشأ چند عاملی دارند و عبارتند از بیماریهایی که ممکن است بطور نسبی تحت تأثیرشرایط زیان آورکار بوجود آیند و ضرورتی نداردکه درهرمورد از این بیماریها یک عامل خطرمشخص وجود داشته باشد. مشخصات فردی، عوامل محیطی ،فرهنگی ،اجتماعی به عنوان عامل خطر در این بیماریها نقش دارند.ازبیماریهای مرتبط باکارمی توان افزایش فشارخون، بیماریهای قلبی عروقی واختلالات عضلانی-اسکلتی رانام برد.

اهداف معاینات پزشکی طب کار:

۱- تأمین، حفظ وارتقاء سلامتی

۲- تشخیص زودرس بیماریها

۳- تشخیص و بررسی عوامل زیان آور و مشکلات بهداشتی محیط کار

۴- پیشگیری ازبیماریها وحوادث شغلی

۵- انتخاب فرد مناسب برای شغل مورد نظربراساس توانایی های فرد

معرفی مرکز تخصصی طب کار فردیس

مرکز تخصصی طب کار فردیس در سال ۱۳۸۵ با عنوان شهاب طب سلامت تاسیس گردید و با دریافت مجوز رسمی از دانشگاه علوم پزشکی ایران فعالیت خود را آغاز نمود.این شرکت در خرداد ۱۳۸۸با ادغام و شراکت رسمی با دفتر صدور کار سلامت رانندگان فردیس و استفاده از کلیه امکانات دو مجموعه، به مرکز تخصصی طب کار فردیس با مدیریت دکتر مسعود افشاری تغییر نام یافت و فعالیت خود در ارائه کلیه خدمات حوزه طب کار در استان البرز آغاز نمود.بخش های مختلف این مجموعه به شرح ذیل است:

۱- ادیومتری (شنوایی سنجی)توسط ادیولوژیست: جهت تعیین حدود سلامت شنوایی کارکنان.

۲- اپتومتری (بینایی سنجی): جهت تعیین حدت بینایی.

۳- اسپیرومتری(تست ریوی): جهت تعیین بیماریهای ریوی .

۴- آزمایشات پاراکلینیکی (خون ،ادرار،….).

۵- EKG (نوار قلب) : بررسی ریتم طبیعی قلب.

۶- رادیوگرافی قفسه سینه درصورت لزوم.

۷- کارشناسی پرونده شاغل توسط کارشناس مهندسی بهداشت حرفه ای.

۸-انجام تست MMPI و تفسیر توسط کارشناس ارشد روان شناسی.

۹- معاینات بالینی توسط پزشک عمومی دوره دیده طب کار.

۱۰- مشاوره تغذیه و دیابت توسط متخصص تغذیه و کارشناس تغذیه و انجام تست بادی کاموزیشن

۱۱- پس از انجام کلیه تستهای کلنیکی و پاراکلنیکی مورد نیاز ،پرونده پزشکی شاغل توسط پزشک متخصص طب کار بررسی شده و بر اساس توانایی های فرد و شرایط شغل نظر نهایی پزشک متخصص طب کاز در خصوص پرونده اعلام می گردد که به صورت ذیل است:

۱– بلامانع است : درمورد افرادی است که توانایی جسمانی آنها خیلی خوب است و از عهده کارخود برمی آیند و محدودیتی از نظر کار ندارند.

۲– مشروط است باذکر شروط : کسانی که عیوبی کوچک و در بسیاری ازموارد قابل اصلاح دارند و در موقع ارجاع شغل باید نقایص آنها مورد توجه قرارگرفته و اصلاح شود.

۳– عدم صلاحیت / تناسب پزشکی جهت انجام شغل مورد نظر: افرادی هستند که به دلیل بیماری معینی که دارند می توانند عهده دار مشاغل معینی شوند یا به دلیل بیماریهای پیشرفته جسمی و روانی برای شغل مورد نظر مناسب نیستند و باید شغل آنها یا محل کار آنها عوض شود.

۱۱- ثبت اطلاعات پرونده های پزشکی شاغلین در برنامه Excell

۱۲- ثبت نتایج حاصل از معاینات در سامانه مرکز سلامت محیط کار و ارائه گواهی سلامت تعریف شده از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی.

۱۳- تهیه گزارش و رسم نمودار هیستوگرام حاصل از نتایج معاینات.

۱۴- تکمیل فرم۱۱۱-۳ توسط متخصص طب کار.

خط مشی سیستم مدیریت کیفیت مرکز تخصصی طب کار فردیس

مرکز تخصصی طب کار فردیس به عنوان ارائه کننده خدمات طب کار در منطقه استان البرز  به یاری خداوند بزرگ و با تکیه بر توانمندی های کارکنان هوشمند و متخصص خود ، رسیدن به بهبود مستمر در همه زمینه ها را هدف قرار داده و همسو با سیاست های وزارت بهداشت و اموزش پزشکی  مصمم به استقرار و حفظ سیستم مدیریت  کیفیت بر اساس استانداردISO 9001:2008  می­ باشد تا نهایتا به افزایش سطح ارائه خدمات  طب کار از لحاظ کمی و کیفی،رضایت مندی مشتریان، با رعایت قوانین دست یابد.

مدیریت شرکت متعهد می گردد ضمن رعایت اهداف زیر با بازنگری دوره ای سیستم مدیریت کیفیت از بهبود مستمر آن اطمینان حاصل نموده و برای نیل به این امر مهم و حیاتی انتظار دارد کلیه همکاران با حداکثر توان علمی و فنی خود، در اجرای دقیق الزامات استاندارد فوق متعهد و کوشا باشند.

۱)   تکریم ارباب رجوع

۲) ارتقاء سطح رضایت مشتریان

۳)استفاده بهینه از امکانات موجود و اختصاص منابع مورد نیاز برای تحقق اهداف شرکت

۴) تبعیت  از قوانین، مقررات و الزامات قانونی مرتبط با کیفیت و کمیت  فعالیت های طب کار

۵) ترویج  و فرهنگ سازی بهداشتی و پیشگیری از بیماریها در مراجعه کنندگان و افزایش سطح آگاهی پرسنل سازمان

۶)     توسعه خدمات